021-88365904

تخفیف لیزر موهای زائد – تخفیف های از بین بردن موهای زائد بدن

مکانیسم اپیلاسیون با لیزر و تمامی آنچه که باید از لیزر موهای زائد بدانید

تخفیف لیزر موهای زائد یکی از بهترین گزینه هایی است که افراد را به سوی خود جذب می کند. اما قبل از هر چیزی باید اطلاعات کاملی در مورد لیزر و نحوه کاربرد این درمان بر روی افراد مختلف داشت. روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد بدن وجود دارد. اما بسیاری از آن ها با رعایت نکردن مسائل بهداشتی می تواند خطرناک نیز باشد. در برخی از روش ها حتی امکان انتقال بیماری هایی مثل هپاتیت و ایدز در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی وجود دارد. یکی از روش های موجود الکترولیز است.

الکترولیز نوعی از روش های رفع موهای زائد است که توسط متخصص پوست انجام می شود. در این روش درمانی رشد مو مختل می شود. این فرآیند با وارد کردن دستگاه اپیلاتور به پوست کار می کند. از فرکانس های رادیویی موج کوتاه در فولیکول های مو استفاده می شود تا رشد موهای جدید را متوقف کند. این فرآیند باعث از بین رفتن موهای موجود می شود. این روش همچنین از رشد مجدد فولیکول های مو جلوگیری می کند. با این حال ، برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید جلسات درمانی را چند بار تکرار کرد.

به دلیل مشکلات الکترولیز، بسیاری از خانم ها از روش هایی مثل کرم های موبر، مومک، دستگاه های موچین برقی(اپی لیدی)، تراشیدن، فوتو اپیلاسیون، بند انداختن یا روش های دیگر استفاده می کنند. اگر از اصلاح، موچین یا اپیلاسیون و .. برای از بین بردن موهای زائد راضی نیستید، از بین بردن موهای زائد به وسیله ی لیزر گزینه ی بسیار مناسبی است. لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین روش های زیبایی در تمام دنیا است. پرتوهای بسیار متمرکز نور به فولیکول های مو تابیده می شود. رنگدانه در فولیکول ها نور را جذب می کنند. که در نهایت موها را از بین می برد.

تخفیف لیزر موهای زائد

نور لیزر که توسط دستگاه های خاصی تولید می شود امروزه مؤثرترین و سریعترین راه برای از بین بردن موهای زائد بدن بشمار می رود . نور لیزر به دلیل کاهش تعداد جلسات درمان و تاثیر بیشتر، از بین بردن طولانی مدت یا دائم موهای زائد، عوارض جانبی بسیار جزئی و درد کمتر امروز برای اپیلاسیون بیشتر ترجیح داده می شود. اشعه تولید شده بدون وارد آوردن هیچگونه زیانی به پوست و بافت های مجاور، تنها پیاز مو و سلول های ریشه مو را هدف قرار داده و با تخریب آن ها دیگر موها از فولیکول و یا پیاز مو نمی روید .

 

 

 

 

 

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر برای از بین بردن موهای زائد صورت، پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی و مناطق دیگر مفید است.مزایای لیزر کردن موهای زائد شامل موارد زیر است:

 • دقت : لیزرها می توانند موهای تیره و درشت را به طور انتخابی هدف قرار دهند در حالی که به پوست آسیب نمی زند.
 • سرعت: هر پالس لیزر کسری از ثانیه طول می کشد و می تواند قسمت های زیادی را همزمان لیزر نمود. مناطق کوچک مانند لب فوقانی در کمتر از یک دقیقه قابل لیزر و درمان هستند و مناطق بزرگ مانند پشت کمر یا پاها ممکن است تا یک ساعت طول بکشد.
 • قابل پیش بینی بودن: بیشتر بیماران بعد از متوسط سه تا هفت جلسه ریزش موی دائمی دارند.

 

نحوه آماده سازی و نکات قبل و بعد از لیزر موهای زائد

لیزر موی زائد فقط به معنی از بین بردن موهای ناخواسته نیست. این فرآیند یک روش پزشکی است و خطرات احتمالی را به همراه دارد. قبل از انجام لیزر، باید با پزشک یا تکنسین مشورت نموده و شرایط انجام این عمل را به طور کامل بررسی کرد.اگر قصد انجام لیزر برای ازبین بردن موهای زائد را دارید، باید شش هفته قبل از شروع به درمان، از بند انداختن، اپیلاسیون و الکترولیز خودداری کنید. این امر به این دلیل است که لیزر ریشه های مو را هدف قرار می دهد، که به طور موقت با اپیلاسیون یا زدن آن ها از بین می رود.همچنین باید شش هفته قبل و بعد از درمان از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث می شود لیزر موهای زائد تاثیر کمتری داشته و عوارض بعد از درمان را افزایش دهد.

 

در هنگام لیزر مو چه انتظاری دارید

درست چند روز قبل از انجام این عمل، موهایی که قرار است تحت معالجه قرار بگیرند، باید با تیغ شیو شوند. در روز درمان موها باید چند میلیمتر بیرون از پوست باشند. تجهیزات لیزر با توجه به رنگ، ضخامت و محل قرارگیری موهای شما و همچنین رنگ پوست شما تنظیم می شود.بسته به لیزر یا منبع نور مورد استفاده، شما و تکنسین نیاز به پوشیدن محافظت چشم مناسب دارید. همچنین برای محافظت از لایه های بیرونی پوست شما باید از ژل سرد یا دستگاه خنک کننده مخصوص استفاده کنید. این موارد به نور لیزر کمک می کند تا به پوست نفوذ کند.در مرحله بعد، تکنسین یک پالس نوری به منطقه درمان می دهد و چندین دقیقه آن منطقه را تماشا می کند تا مطمئن شود از بهترین تنظیمات استفاده شده است. البته باید چک کند که بر روی بدن واکنش های بدی اتفاق نیافتد.پس از اتمام این روش ، برای رفع هرگونه ناراحتی ممکن است پک های یخی، لوسیون یا کرم های ضد التهاب یا آب سرد به شما داده شود. شما باید جلسه ی درمان بعدی خود را برای چهار تا شش هفته بعد تنظیم کنید. تا زمانی که رشد مو متوقف نشود، باید به درمان خود ادامه دهید.

 

ریکاوری و ریسک ها

به مدت یک یا دو روز پس از انجام این عمل، ناحیه تحت درمان پوست شما مانند آفتاب سوختگی به نظر می رسد و کمی احساس آفتاب سوختگی می کنید. کمپرس و مرطوب کننده های خنک تا حدودی کمک می کنند. اگر صورت شما تحت درمان قرار گرفته، می توانید روز بعد از لوازم آرایشی استفاده کنید. مگر اینکه پوست شما تاول زده باشد.طی یک ماه آینده ، موهای درمان شده شما از بین می روند. برای کمک به جلوگیری از تغییرات موقتی در رنگ پوست درمان شده، از ضد آفتاب در طی روز استفاده کنید.بروز تاول به ندرت اتفاق می افتد. اما بیشتر در افراد با رنگ پوست تیره به وجود می آید. عوارض جانبی احتمالی دیگر تورم، قرمزی و زخم است. زخم دائمی یا تغییر رنگ پوست خیلی به ندرت اتفاق می افتد.

 

قیمت لیزر موهای زائد

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک، متوسط هزینه برای هر جلسه لیزر موی زائد بسته به عواملی که در زیر به آن ها اشاره شده، متغیر است:

 • اندازه منطقه تحت درمان و زمان مورد نیاز برای درمان
 • تعداد درمان های مورد نیاز
 • درمانگر پزشک باشد و یا این که شخص دیگری این کار را انجام دهد
 • محدوده ای از شهر یا کشور که این عمل را در آن جا انجام می دهید

در حال حاضر یکی از بهترین لیزرهای موجود لیزر کاندلا است. در ادامه در مورد این لیزر بیشتر صحبت خواهد شد. اما به دلیل عملکرد خوب این دستگاه تخفیف لیزر موهای زائد به وسیله این دستگاه برای تمام بدن 450 هزار تومان است. کیفیت بالای این دستگاه باعث شده تا برای رضایت بیماران و مراجعان کلینیک پوست و زیبایی آنیما از این دستگاه استفاده کنیم. برای اطلاع بهتر از هزینه های مورد نظر خود، شرایط و زمان مراجعه از مشاوران آنیما کمک بخواهید.

 

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد بدن

در میان لیزرهای کاربردی موجود جهت بهبود پرموئی، لیزر الکساندریت با طول موج 755 نانومتر دارای بیشترین میزان جذب انرژی در رنگدانه ی ملانین ( رنگدانه هدف برای از بین بردن فولیکول مو ) می باشد، بنابراین بهترین عملکرد را در این زمینه داراست .در بین لیزرهای الکساندریت، لیزر الکساندرایت شرکت کندلا به اذغان اکثر پزشکان مجرب در این زمینه، مؤثرترین و کاربردی ترین دستگاه لیزر موی زائد در جهان است. در ضمن این لیزر برای انواع تیپ های پوستی ایرانی قابل استفاده است . برخی از مزایای این لیزر:

 • سرعت بسیار بالا
 • وسعت بالای منطقه ی لیزر شده
 • عدم نیاز به استفاده از ژل
 • استفاده از سیستم خنک کننده ی منحصر به فرد  ( که باعث سرعت بالاتر و کمترین میزان درد و عوارض می شود )
 • نتایج درمانی عالی

لیزر موهای زائد

بی‌شک با‌کیفیت‌ترین دستگاه‌های لیزر موی زائد، دستگاه‌های آمریکایی هستند که علاوه بر استانداردهای بسیار بالا تعداد جلسات شما را کوتاه می‌کنند، اما بخاطر داشته باشید که کمپانی‌های آمریکایی هم دارای دستگاه‌هایی با کیفیت متفاوتی هستند. دستگاه‌های کمپانی کندلا برای از بین بردن موهای زائد بسیار قوی ظاهر شده و طبق بررسی‌های به‌عمل آمده نتایج در دستگاه کمپانی کندلا نسبت به سایر برندها ماندگارتر است. این مورد به علت استفاده از سیستم سرمایشی ویژه ای است که مخصوص این کمپانی می باشد. تمامی موارد فوق باعث می شود تا در نهایت رضایت بسیار بالایی برای مراجعه كننده فراهم شود. به طوری که عملا لیزر کندلا در تمام این زمینه ها بی رقیب است.

متاسفانه تعداد زیادی از افراد سودجو به‌تازگی با دستگاه‌های بی‌کیفیت طی تماس‌های تلفنی ادعا به داشتن دستگاه‌های مرغوب دارند. پس قبل از انجام کار با دستگاه‌های آمریکایی حتما به اسم حک شده‌‌ Candela‌ روی دستگاه دقت کنید. خوشبختانه کلینیک لیزر آنيما داراي باکیفیت ترین دستگاه لیزر الکساندرایت کندلا آمریکایی می باشد. ما به این مفتخریم که بهترین دستگاه لیزر الکساندرایت را دارا می باشیم و با تخصصی شاخص آماده ارائه خدمات به شما دوست داران زیبایی هستیم.

 

آیا تمام افرادی که موهای زائد زیادی دارند، کاندیدای خوبی برای لیزر موهای زائد هستند؟

از زمان حذف موهای زائد توسط لیزر برای اولین بار در سال 1998، تا به امروز این روش به یکی از رایج ترین روش های آرایشی در ایالات متحده و سپس در کل جهان تبدیل شد. آرزو برای از بین بردن دائمی موهای ناخواسته رایج شده است، اما اصلاح و اپیلاسیون می تواند وقت گیر یا پر هزینه باشد. این فناوری فقط در چند دهه اخیر بسیار توسعه یافته است، اما همه افراد کاندیدای مناسبی برای لیزر موها نیستند. در اینجا ما اطلاعاتی را ارائه می دهیم که چه کسی کاندیدای خوبی برای لیزر موی زائد است و چه کسی باید روش های دیگری را برای رفع مو در نظر بگیرد.

 

چه کسی کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد است؟

چندین عامل باعث می شود کسی کاندیدای خوبی برای لیزر باشد. برای درک این عوامل، مهم است که بدانید که لیزرها در هنگام هدف قرار دادن مو چگونه کار می کنند. همان طور که قبلا هم بیان شد، لیزرها نوعی نور پالس کننده ی بسیار شدید هستند. این نور ملانین موجود در مو را هدف قرار می دهد، همان چیزی است که به مو رنگ می بخشد. لیزر با هدف قرار دادن ملانین قادر به شکستن فولیکول مو در انتهای موهای زیر پوست بدون آسیب رساندن به پوست بدن است. با توجه به این نکته، انواع خاص مو و پوست شما در اثربخشی لیزر موی زائد تفاوت دارد.

نوع مو و پوست – نوع ایده آل مو برای لیزر موی زائد تیره و درشت است. با این حال ، با تغییر تکنولوژی، لیزر موها می تواند روی برخی از موهای نازک تر نیز تاثیر بگذارد. بهترین کاندیداها برای این روش، افرادی هستند که رنگ پوست روشن تر و موهای تیره دارند. تضاد بین پوست سبک و موهای تیره باعث می شود ملانین به راحتی هدف قرار گیرد. موهای بلوند و ریز نمی توانند توسط لیزرها مورد هدف قرار گیرند و بنابراین با این روش نمی توان آن ها را از بین برد. اپیلاسیون برای موهای با رنگ روشن انتخاب بهتری است. افرادی که رنگ پوست تیره دارند یا افرادی که به راحتی برنزه می شوند، ممکن است در مدت زمان بیشتر و سخت تر از لیزر نتیجه بگیرند. این بدان معنا نیست که گزینه های دیگری وجود ندارد. فن آوری جدید لیزر موی زائد می تواند موهای با کنتراست پایین را نسبت به انواع رنگ پوست هدف قرار دهد. از جدول فیتزپاتریک (Fitzpatrick Table) هنگام ارزیابی انواع مو و پوست برای لیزر مو استفاده می شود.

منطقه درمان – وقتی تصمیم می گیرید که لیزر برای موهای زائد شما مناسب است، منطقه درمان را در نظر بگیرید. لیزر برای مناطق بزرگتر پوست مانند زیر بغل ، ساق پا ، بازوها و کمر بسیار عالی است. اما به این معنی نیست که موهای صورت مانند لب فوقانی و چانه یا ناحیه بیکینی با این دستگاه نتیجه نمی گیرند ولی معمولا درجات نتیجه گیری متفاوت است. در نهایت در همه ی نقاط نتایج خوبی از لیزرها مشاهده می شود. لیزر برای آن دسته از موهایی که به صورت چند شاخه و دسته ای می رویند، و نیز موهای زائدی که باید به طور مرتب از روی پوست حذف شوند نیز تاثیر مطلوبی می گذارد.

 

چه کسی نامزد مناسبی برای لیزر موهای زائد نیست؟

همان طور که اشاره کردیم، موهای نازک و ریز به خوبی به درمان های لیزر پاسخ نمی دهند. همچنین باید از نواحی نزدیک به چشم، مانند بین ابروها، اجتناب شود. دلیل این محدودیت این است که حتی با وجود محافظ برای چشم ها، خطر لیزر برای چشم ها وجود دارد. و در آخر این که ، زنان باردار یا مادران شیرده نیز باید از لیزر خودداری کنند تا آسیبی به فرزندشان نرسد. حتی اگر هیچ مدرکی مبنی بر اثبات صدمه وجود ندارد، بهتر است محتاط باشید.

 

خطرات و عوارض جانبی لیزر موهای زائد

خطرات و عوارض جانبی با توجه به نوع پوست، رنگ مو، برنامه درمانی و پیروی از مراقبت های پیش از درمان و پس از درمان متفاوت است. رایج ترین عوارض لیزر برای موهای زائد شامل موارد زیر است:

 • سوزش پوست، ناراحتی موقتی ، قرمزی و تورم بعد از لیزر امکان پذیر است. علائم و نشانه ها به طور معمول طی چند ساعت از بین می روند.
 • تغییر رنگدانه. لیزر مو ممکن است پوست آسیب دیده را تیره یا روشن کند. اینم مورد نیز معمولاً به طور موقت اتفاق می افتد. تغییر رنگ پوست در درجه اول روی کسانی که از قرار گرفتن در معرض آفتاب قبل یا بعد از درمان جلوگیری نمی کنند و افرادی که پوست تیره دارند، دیده می شود.
 • به ندرت، لیزر کردن موهای زائد می تواند باعث ایجاد تاول، پوسته پوسته شدن، زخم یا سایر تغییرات در بافت پوست شود. سایر عوارض جانبی نادر شامل خاکستری شدن موهای درمان شده یا رشد بیش از حد مو در مناطق تحت درمان ، به خصوص در پوست های تیره است.

به دلیل احتمال آسیب دیدگی چشم، لیزر کردن موهای زائد در نواحی مانند پلک ها ، ابروها یا مناطق اطراف آن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

 

آیا مصرف داروهای خاصی باعث ایجاد محدودیت در لیزر موها می شود؟

جلوگیری از داروهای رقیق کننده خون قبل از انجام لیزر لازم می باشد. با این وجود باید قبل از انجام این عمل، با پزشک خود در مورد بیماری ها و نوع داروهایی که مصرف می کنید مشورت نمایید. از طرفی نباید از داروهایی مانند آسپرین ( aspirin ) یا داروهای ضد التهاب ( anti-inflammatory ) قبل از جلسه ی لیزر درمانی استفاده نمود.