021-88365904

ميكرونيدلينگ

حساسیت به موادی که در این روش استفاده می شود یا سابقه جوشگاه های گوشتی (کلویید و جوشگاه هیپرتروفیک) دارند و کسانی که به سرطان پوست، اختلال های خونی و انعقادی، دیابت، بیماری صرع و تشنج، اختلال سیستم ایمنی، عفونت حاد یا تبخال فعال مبتلا هستند، نباید از روش میکرونیدلینگ استفاده شود. ضمن اینکه اگر بیمار، سابقه انجام رادیوتراپی در محل انجام میکرونیدلینگ یا خال های بزرگ و زگیل در محل داشته باشد، بازهم کاندید مناسبی برای به کار بردن این روش محسوب نمی شود. برای خانم های باردار و افرادی که به تازگی لیزر یا لایه برداری پوست در همان محل میکرونیدلینگ داشته اند هم این روش درمانی مناسب نیست.

? ميكرونيدلينگ طبيعيترين و موثرترين روش جوانسازي و ترميم پوست ?

✅ تاريخچه ميكرونيدلينگ ✅

تاريخچه بازسازي پوست صورت را ميتوان در مصر باستان و استفاده از ماسك هاي خراش دهنده (ابريشن) داراي پودر مرمر يافت. اولين كساني كه متوجه مزاياي فوق العاده نيدلينگ پوست شدند و ان را به جامعه پزشكي معرفي كردند، دكتر اورنتريك و همكارانش در سال ١٩٩٥ بودند. دكتر آندره كاميراند و همكارانش در مقاله اي در سال ١٩٩٧ با معرفي نيدل ابريشن پيشرفته گام مهم بعدي در باب نيدلينگ پوست را برداشتند . وي به روش Tattoing ( تتو كردن ) و با رنگدانه همرنگ پوست نسبت به ترميم اسكار هيپو كروم صورت اقدام نمود پس از يك تا دو سال ، انها متوجه شدند با اينكه رنگدانه مصنوعي كاملا محو شده بود ، جاي ان ملانين طبيعي جايگزين شده و همچنين بافت ، ظاهر و رنگ اسكار بسيار بهبود يافته بود . به دنبال كشف دكتر كاميراند ، دكتر ” دس فرناندس” يك استامپ نيدلينگ براي تحريك كلاژن سازي معرفي كرد بعدها وي غلتكي ( رولر) با ٧٠ سوزن طراحي كرد كه استفاده از ان راحت تر بود .

✍️نکات مهم و قابل توجه در مورد میکرونیدلینگ: ✍️

برای استفاده از روش میکرونیدلینگ در صورت مصرف دارو و یا هرگونه بیماری و ضایعه پوستی حتماً به پزشک خود اطلاع دهید.

 

 • باید این نکته را مد نظر داشته باشید که جهت مشاهده نتیجه مطلوب از میکرونیدلینگ یک جلسه درمان کافی نمی باشد.
 • در صورتی که اخیرا از روش درمانی دیگری جهت جوانسازی پوست استفاده نموده اید می بایست به پزشک خود اطلاع دهید.
 • پس از انجام میکرونیدلینگ کلیه توصیه های پزشک را به دقت رعایت نمایید.

دقت کنید حین انجام کار با دستگاه میکرونیدلینگ موارد زیر توسط پزشک رعایت گردد:

1-استفاده از دستگاه و مواد بهداشتی که دارای تاییدیه های لازم می باشند.

2-استفاده از سوزن(کارتریج)های یک بار مصرف، استریل و ایزوله.

توجه : استفاده از سوزن(کارتریج) مشترک برای چند فرد و حتی استفاده از یک کارتریج برای یک فرد در چند جلسه می تواند به علت کند شدن سوزن ها و همچنین آلودگی سبب تخریب بافت و عفونت شده و گاها صدمات جبران ناپذیری را برای سلامت متقاضی ایجاد نماید.

 

امروزه جهت انجام میکرونیدلینگ از کارتریج های یکبار مصرف استفاده می شود. اما توجه داشته باشید که تنها استفاده از کارتریج ایمنی و سلامت شما را تضمین نخواهد نمود، بلکه باید کارتریج استاندارد، استریل و دارای غشاء محافظ بوده تا به هیچ عنوان خون، لنف و مایعات بدن از داخل کارتریج به داخل هندپیس راه پیدا ننمایند.

برای این کار در کارتریج های استاندارد از نوع خاصی از واشر ارتجاعی به نام ممبران استفاده می شود که مانع از ترشح و انتقال مواد درمانی، خون و مایعات لنفی از کارتریج به داخل هندپیس می گردد.

توجه داشته باشید که در صورت عدم وجود غشاء محافظ در کارتریج و انتقال مایعات به داخل هندپیس احتمال انتقال عفونت و ویروس های هپاتیت و ایدز به افراد دیگر به شدت بالا خواهد رفت. در صورتیکه داخل کارتریج ها به جای ممبران پلاستیکی، فنر فلزی مشاهده می کنید بدانید که این کارتریج ایزوله نبوده و به هیچ وجه ایمن نیست.

درحین انجام کار با دستگاه میکرونیدلینگ از کارتریج های استاندارد استفاده شود

 

?‍♀️نكات مراقبتي پس از ميكرونيدلينگ ?‍♀️

 • ?استفاده از مرطوب كننده پوست ٤ بار در روز
 • ?استفاده از پماد ترميم كننده تجويز شده ٢ بار در روز
 • ?عدم شستشو تا بيست و چهارساعت
 • ?اجتناب از خاراندن موضع تا ٤٨ ساعت
 • ?استفاده از ضد افتاب (غير رنگي )به طور مستمر واجتناب از قرار گيري در معرض افتاب
 • ?اجتناب از مصرف سيگار والكل از يك روز قبل تا ٥ روز
 • ?عدم استفاده از لوازم ارايش تا ٢٤ ساعت
 • ?اجتناب از خوردن انواع مسكن ها مخصوصا كدئين دار تا ٤٨ ساعت